Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 06:10

Electroargeş - în concediu până în 16 august

 

Ieri, angajaţii firmei din nordul municipiului trăiau febra ultimei zile de lucru de dinainte de concediu. Aceasta deoarece există tradiţia ca la sfârşitul lunii iulie, toţi angajaţii, mai puţin cei de pază şi mentenanţă, să ia jumătate din numărul zilelor de vacanţă, pentru a putea apoi să lucreze mai cu spor la comenzile pe care firma le are contractate. Directorul general Ion Gavrilă ne-a confirmat situaţia: "Este adevărat, în perioada 28 iulie-16 august, personalul nostru va fi într-o primă parte a concediului de odihnă din acest an. Este o strategie care a fost îmbrăţişată de angajaţi şi care a dat roade bune, astfel că mergem în continuare pe ea".

Pin It