Multă sănătate, d-na director Răduţu!
Directorul Liceului "Ferdinand I", prof. Anca Răduţu, fost inspector general şcolar adjunct şi din data validării noii administraţii municipale (24 iunie) - consilier local - a primit cu modestia care o caracterizează felicitările pentru rezultatele mai bune decât cele obţinute la sesiunea de vară a BAC-ului de anul acesta, comparativ cu cele din anul precedent: "Meritul este al colectivului de cadre didactice!" Numai că, felicitările le-a primit tocmai când se afla pe un pat de spital, după ce a suferit o operaţie reuşită de hernie de disc. Din fericire, veştile bune au făcut-o să mai uite de dureri şi să-i uşureze convalescenţa, în condiţiile în care un spirit activ ca al dumneaei îndură greu "scoaterea pe linie moartă", fie ea şi temporară. De aceea îi urăm multă sănătate şi o asigurăm că o aşteptăm să revină grabnic în activiate!
