Vor intra cu 10 la liceu!
După ce au trecut de emoţiile Evaluării Naţionale, pentru elevii de 10 din Argeş de la acest examen (16 iniţiali, iar după recorectarea lucrărilor, în urma contestaţiilor depuse, 18), a venit momentul să se bucure de o binemeritată vacanţă. Noi ne facem o datorie de onoare să vi-i prezentăm încă o dată pe cei 10 tineri dintre ei care vor intra la liceele pe care şi le vor alege după ce şi în ciclul gimnazial au avut medii de 10 pe linie. Aşa cum bine ştiţi, Curtea de Argeş se poate mândri cu doi tineri cu adevărat speciali - Carla Alexandra Linte (Şcoala Gimnazială "Carol I" şi Mihail Budan (Şcoala Gimnazială "Mircea cel Bătrân"). Poveştile succesului lor le-aţi putut citi în paginile cotidianului nostru. Alături de ei, în acest top al excelenţei, mai sunt următorii: Bianca Elena Bănăţeanu ("Nanu Muscel" Câmpulung), Ioana Andreea Borda ("Tudor Vladimirescu" Piteşti), Daria Maria Broscoţeanu ("Nanu Muscel" Câmpulung), Elena Mihaela Constantin ("Liviu Rebreanu" Mioveni), Ioana Diaconescu ("Tudor Vladimirescu" Piteşti), Roxana Maria Ionescu-Chiriţă (Şcoala Gimnazială de Excelenţă Sfânta Muceniţă Filoteea), Horia Iorgulescu ("Nicolae Iorga" Piteşti) şi Ştefania Popa ("Mihai Eminescu" Piteşti). Încă o dată felicitări tuturor, vacanţă plăcută şi baftă la liceu!
