100% reuşiţi la Evaluarea Naţională!
După analizarea şi centralizarea rezultatelor Evaluării Naţionale pentru absolvenţii ciclului gimnazial, avem bucuria să vă anunţăm că în judeţul nostru, candidaţii de la 8 unităţi de învăţământ au promovat examenul "in corpore". Cele mai bune rezultate s-au obţinut la Colegiul Naţional "Zinca Golescu" din Piteşti (foto), acolo unde cei 31 reuşiţi din tot atâţia înscrişi au avut medii cuprinse între 7,40 şi 9,92 (Maria Eliza Grigore). Chiar dacă nu s-a obţinut vreo medie pură de 10, doar doi dintre cei 31 tineri au avut rezultate finale sub 8!
Vă prezentăm în continuare şi celelalte unităţi şcolare cu rezultate deosebite:
- Colegiul Naţional "Dinicu Golescu" Câmpulung, 34 promovaţi, medii între 5,20 şi 9,65 (Mihail Sebastian Manea).
- Liceul Teoretic "Ion Mihalache" Topoloveni, 29 promovaţi, medii între 6,65 şi 10 (Radu Theodor Istrate).
- Şcoala Gimnazială "Petre Tudose" Mălureni, 11 promovaţi, medii între 6,20 şi 9,15 (Alin Valentin Neagoe).
- Şcoala Gimnazială "Valentin Streinu" Teiu, 6 promovaţi, medii între 6,50 şi 8,20 (Maria Filofteia Nădrag şi Anda Maria Palcu).
- Şcoala Gimnazială Lăzăreşti, 10 înscrişi, 1 absent, 9 promovaţi, medii de la 5,67 la 9,40 (Rareş Petrişor Neacşu).
- Şcoala Gimnazială Nr. 1 Valea Danului - 15 promovaţi, medii de la 5,22 la 9,30 (Alexandra Ilina).
- Şcoala Valea lui Enache - 4 promovaţi, medii de la 6,12 la 9,25 (Ioana Lavinia Pletea).
