Sâmbătă, de la ora 13.00, cu prilejul împlinirii a 141 ani de la naşterea Reginei Maria, Asociaţia Femeilor Universitare din România - Filiala Regina Maria/Curtea de Argeş va depune un buchet de
Ieri, la Cimitirul Eroilor din municipiul nostru s-au desfăşurat manifestările organizate cu prilejiul sărbătoririi Zilei Armatei Române. A fost un moment emoţionant, în care cei prezenţi de faţă au
Argeşenii au observat marcajele rutiere amplasate pe Bulevardul Basarabilor, care îi avertizează pe conducătorii auto să nu staţioneze autovehiculele în intervalul orar 02.00-06.00. Trebuie să vă
În ediţiile anterioare ale ziarului nostru vă prezentam cazul Rominei Crentz, tânăra care are nevoie de un transplant de ficat. Iată că argeşenii noştri nu rămân indiferenţi la astfel de cazuri. Cea
În ultimele 24 ore, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor, precum şi
Confederaţia Operatorilor şi Transportatorilor Autorizaţi din România (COTAR) va organiza în data de 2 noiembrie un miting de protest în faţa Guvernului, la care vor participa în jur de 6.000
Salvatorii în uniforme, de la cei de la SMURD, Pompieri, Poliţie, Jandarmerie sau Ambulanţă, au zeci, poate sute de intervenţii într-o zi. Tocmai acesta este motivul pentru care vă prezentăm
Potrivit unor noi reglementări ale legii privind modificarea şi completarea unor acte normative din domeniul asigurărilor pentru şomaj şi stimularea forţei de muncă şi al securităţii şi sănătăţii în
Spui cancer, baţi în lemn sau zici "Doamne, fereşte!" şi treci mai departe cu gândul "Mie nu mi se poate întâmpla". Dar dacă ţi se întâmplă?!?.... În municipiul nostru nu mai este de mult timp un
Ministerul Sănătăţii a anunţat că, de acum încolo, pacienţii vor putea avea acces la cele mai noi tratamente, pentru că protocoalele de tratament care vizau arii terapeutice importante au fost - în