Închisoare pentru un argeșean care a condus fără permis

În ziua de 29 august, oamenii legii din cadrul Secției 4 Poliție Pitești au pus în executare un Mandat de săvârșire a pedepsei cu închisoarea, emis de Judecătoria Pitești, privind pe un bărbat în vârstă de 33 de ani, din Pitești.
Cel în cauză a fost condamnat la executarea pedepsei de un an închisoare, ca urmare a săvârșirii infracțiunii de conducere cu dreptul suspendat. Bărbatul a fost introdus într-o unitate a Administrației Naționale a Penitenciarelor, în vederea executării pedepsei.
