Scandal într-un local din Argeș: amendă de 10.000 lei și suspendarea activității

În ziua de 4 august, oamenii legii din cadrul Secției de Poliție Rurală Rucăr au continuat verificările referitor la o stare conflictuală ce a avut loc în seara zilei de 3 august, în jurul orei 20:00, la un local de pe raza comunei Dragoslavele. Din verificări a rezultat că reprezentantul societății a servit cu băuturi alcoolice mai multe persoane aflate în stare vădită de ebrietate, împrejurare în care ulterior, cei în cauză s-ar fi agresat reciproc.
Ca urmare a abaterii constatate, societatea în cauză a fost sancționată cu amendă în valoare de 10.000 de lei, conform Legii 61/1991R privind normele de conviețuire socială, totodată fiind aplicată măsura complementară implicită contravenției aplicate, respectiv a fost dispusă suspendarea activității localului public pentru o perioadă de 10 zile. Cercetările sunt continuate de polițiști în privința stării conflictuale, iar în funcție de rezultatul acestora urmează să fie dispuse măsurile legale care se impun.
