"Împreună reabilităm Valea lui Stan"
Acesta este apelul lansat de Relu Nica, salvamontist argeşean, prin care doreşte să mobilizeze iubitorii de munte să participe la o acţiune de reabilitate a traseului care atrage în fiecare vară un număr mare de turişti: "Împreună cu voi am construit refugii, am consolidat traseul Valea lui Stan, am realizat chiar şi un heliport la altitudine. În timp ce lucram la heliport mulţi dintre voi mi-aţi spus să vă chem şi la următorul proiect. Astfel, Valea lui Stan are încă o dată nevoie de noi! Apelez iar la ajutorul vostru pentru a reamenaja acest traseu foarte drag tuturor. Avem în dotare momentan: grup electrogen, polidisc, maşină de găurit, cabluri, echipament de protecţie (mănuşi, ochelari). Totuşi avem nevoie de încă câteva materiale, respectiv: metal, electrozi de sudură, mâncare, benzină, pânză pentru polidisc şi foarte multe mâini agere care să ajute la realizarea acestui proiect. Vă astept începând de la începutul săptămânii viitoare, ora 12.00, la intrarea pe vale. Orice fel de ajutor este binevenit!" Cei care doresc să se înscrie la această acţiune pot obţine mai multe informaţii la numărul de telefon 0733.156.564.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
