Cu BMW-ul în râpă pentru o poză pe Transfăgărăşan!
Aşa cum vă informam în ediţia online a ziarului, marţi după-amiază, doi turişti plecaţi la plimbare pe Transfăgărăşan au vrut să imortalizeze momentul şi au ieşit din maşină să facă poze. Din păcate pentru ei, conducătorul auto a uitat să asigure autoturismul, adică nu a tras frâna de mână şi aşa a ajuns maşina, un BMW, într-o râpă de cel puţin 20 m. Din fericire, cei doi turişti din Bucureşti nu erau în autovehicul şi un alt noroc în această situaţie mai este faptul că maşina avea CASCO. La faţa locului au intervenit pompierii de la Punctul de lucru de la Cota 2000, care au asigurat măsurile de prevenire a unui incendiu. Incidentul s-a produs în jurul orelor 19.00, la 5 km înainte de Bâlea Lac.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
