Lemnul la control!
Agenţii Serviciului Judeţean de Poliţie Transporturi, împreună cu tehnicieni din cadrul Direcţiei Silvice Argeş, au executat o acţiune pe linia prevenirii şi combaterii transportului ilegal de masă lemnoasă pe raza de competenţă. În cursul acţiunii ce s-a desfăşurat zilele trecute, oamenii legii au verificat 10 mijloace de transport şi au aplicat 3 sancţiuni contravenţionale, conform Legii 171/2010, în valoare totală de 7.000 lei. De asemenea, a fost confiscată cantitatea de totală de 2,55 mc material lemnos.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
