Început de săptămână greu pentru SMURD
Echipajele SMURD au intervenit la mai multe cazuri pentru acordarea asistenţei medicale de urgenţă, iar la 5 dintre acestea s-a deplasat echipajul SMURD de terapie intensivă mobilă. Ieri, un echipaj cu ambulanţa SMURD de prim ajutor calificat de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş a intervenit în comuna Bălileşti, la un pacient de 47 ani. La sosirea echipajului, omul a fost găsit în stop cardio-respirator. S-a început efectuarea manevrelor de resuscitare şi s-a cerut în sprijin un echipaj cu medic care a continuat manevrele de resuscitare, însă fără rezultat, constatându-se decesul...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
