Poliţişti la datorie!
În mini-vacanţa de care au beneficiat şi argeşenii, ca toţi românii, s-au înregistrat şi încălcări ale legilor în vigoare. Cei care au sărbătorit cu alcool şi apoi s-au "vitejit" la conducerea autoturismelor au fost depistaţi de către agenţii din cadrul Biroului Rutier al Poliţiei Municipale Curtea de Argeş. De Ziua Naţională a României a fost depistat localnicul N.M. (51 ani), care conducea un autoturism pe strada Negru Vodă, deşi se afla sub influenţa băuturilor alcoolice. În aceeaşi zi, P.D. (24 ani) a fost oprit pe strada Elena Cuza şi depistat în aceeaşi situaţie. La fel a fost găsit şi M.C. (33 ani) în timp ce conducea pe Bulevardul Basarabilor. Toţi trei au fost duşi la Spitalul Municipal Curtea de Argeş, unde le-au fost recoltate probe biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei. În fiecare cauză a fost întocmit dosar penal, pentru săvârşirea infracţiunii de conducere sub influenţa băuturilor alcoolice a unui vehicul, iar cei depistaţi că au încălcat legea vor răspunde pentru faptele comise.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
