Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 16:19

La un pas de o tragedie, de la o butelie

Sperietura a trăit-o o familie din comuna Albeştii de Argeş chiar de sărbătoarea Sf. Andrei. Apelul la 112 a fost dat puţin după ora 11.00, iar la faţa locului s-a deplasat un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş, care a intervenit pentru a asigura măsuri specifice de prevenire şi stingere a incendiilor la o butelie încărcată cu GPL care alimenta aragazul din bucătăria unei locuinţe şi care prezenta scurgeri de gaze. Cum pericolul unei deflagraţii exista, s-a deconectat butelia de la aragaz şi s-a evacuat într-un spaţiu deschis, fără a pune în pericol proprietatea.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It