Zăpadă de 1 metru la munte!
Avertizările meteorologilor legate de ninsori şi viscol au vizat şi judeţul nostru, însă, din fericire, deocamdată, doar în zona montană. Spre sfârşitul săptămâni trecute, Ion Sănduloiu a postat mai multe poze din zona Cabanei Salvamont Argeş şi a precizat: "Zăpada a ajuns până la nivelul ferestrei... în amonte de Cota 2000, e până la umeri!" Pentru cei care iubesc să vadă muntele iarna şi mai ales, în atenţia turiştilor care doresc să se aventureze pe munte, salvamontiştii revin cu precizarea că riscul de producere de avalanşe este unul destul de ridicat.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
