Debutanţii lui Ion Gîrtonea fac progrese îmbucurătoare!
La sfârşitul săptămânii trecute a avut loc la Piteşti ediţia a VIII-a a Cupei ARGESSIS, organizată de Clubul de Dans Sportiv STARFIX şi desfăşurată de data aceasta în memoria Alexiei Velea. Prof. Ion Gîrtonea a participat cu elevii pe care-i pregăteşte în cadrul Clubului de dans sportiv local "Hobby Dance-Adore Mio" şi a avut rezultate foarte bune, dacă ne gândim că majoritatea erau începători. Conform celor declarate de acesta, competiţia s-a desfăşurat la nivel naţional, dar s-a adresat cu precădere copiilor debutanţi. Astfel, la vals lent şi cha-cha-cha, Andrei Petre şi Ana Maria Baltag au obţinut locul IV, urmaţi de Darius Stan şi Ioana Radu, pe locul VI şi de Robert Bădică şi Bianca Zarioiu, pe locul VII. La partea de performanţă, perechea formată din Ştefan Radu şi Ana Maria Pruteanu a ratat podiumul, clasându-se pe locul IV la clasa E, dar a obţinut locul V la Open Basic, ceea ce înseamnă o poziţie foarte bună pentru ei. De asemenea, David Bobic şi Alexia Zamfir s-au clasat pe locul V la două dansuri precompetiţionale. "Concursul a fost destul de aprig la debutanţi, astfel că rezultatele obţinute de cele patru perechi de începători cu care am participat sunt excelente!", ne-a spus antrenorul argeşean.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
