Programul manifestărilor de 1 Decembrie
Cu prilejul Zilei Naţionale a României, conducerea Batalionului 33 Vânători de Munte POSADA îi invită pe argeşeni să participe la manifestările care se organizează în municipiul nostru, pe platoul din faţa Bisericii Domneşti. Programul integral este următorul: ora 11.00 - prezentarea onorului şi trecerea în revistă a detaşamentului; 11.03 - intonarea Imnului Naţional; 11.05 - oficierea serviciului religios; 11.25 - alocuţiunea primarului municipiului Curtea de Argeş, ing. Constantin Panţurescu; 11.40 - prezentarea onorului şi defilarea Detaşamentului de Onoare; 12.00 - prezentare de tehnică şi armament de luptă. Tradiţionala recepţie este programată la Cercul Militar, începând cu ora 13.00.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
