Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 15:08

Înscrierea pentru posturile de la Spital se face până pe 5 decembrie 

 În urmă cu puţin timp vă anunţam că au fost scoase la concurs două posturi - cele de medic şef Secţie Medicină Internă şi medic şef Secţie Pediatrie, în cadrul Spitalului Municipal Curtea de Argeş. Perioada de depunere a dosarelor pentru concurs era stabilită pentru intervalul 18 noiembrie - 2 decembrie, însă cum ultima zi de înscriere, 2 decembrie, pică în zi liberă, legislaţia în vigoare prevede ca următoarea zi lucrătoare să fie ultima zi de înscriere. Aşadar, termenul final de depunere a documentaţiei pentru concurs este 5 decembrie, adică lunea viitoare. Din păcate, aşa cum se întâmplă, în toată ţara, lipsa acută de cadre medicale se răsfrânge şi asupra Spitalului Municipal, deoarece, până acum, nu s-a înscris niciun medic la concursuri. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It