Hoţ de energie condus la puşcărie!
Zilele trecute, agenţi din cadrul Serviciului Investigaţii Criminale, împreună cu colegi din cadrul postului de Poliţie Băiculeşti, l-au depistat pe V.S. (51 ani), din localitate, pe numele căruia Judecătoria Curtea de Argeş a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Acesta a fost condamnat la 1 an şi 5 luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunilor de furt şi executarea de instalaţii clandestine în scopul racordării directe la reţeaua de energie electrică. Bărbatul a fost încarcerat în Penitenciarul Mioveni, acolo unde îşi va executa pedeapsa.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
