Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 13:45

Încă 42 au rămas pietoni!

 Weekend-ul trecut, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au dat sute de amenzi şi au lăsat mai mulţi conducători auto fără permise. Bilanţul de sâmbătă cuprinde 313 sancţiuni contravenţionale (63.276 lei), au fost reţinute 38 permise de conducere şi au fost retrase 3 certificate de înmatriculare. Duminică au fost aplicate 126 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 28.485 lei, s-au reţinut 4 permise de conducere şi au fost retrase 3 certificate de înmatriculare. Sancţiunile sunt aplicate în cadrul acţiunilor efectuate de poliţiştii de la Rutieră pentru prevenirea evenimentelor, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It