S-a suspendat greva cadrelor medicale!
Din respect pentru pacienţi, cadrele medicale din judeţul nostru au decis să suspende greva. Ieri, Doina Fănică, liderul de sindicat SANITAS Argeş, ne-a precizat: "Este vorba despre o suspendare temporară până la şedinţa din plen a Camerei Deputaţilor, care va avea loc lunea viitoare. Amendamentele propuse de Federaţia SANITAS au fost asumate de cele două comisii (Muncă şi Buget finanţe şi bănci), iar lunea viitoare se întruneşte Comisia de Sănătate. La începutul săptămânii viitoare este plenul şedinţei. Sper să fie cvorum, pentru că a fost şedinţă şi marţi, dar nu s-a putut vota, deoarece deputaţii au lipsit. Până atunci, greva este suspendată de marţi, de la ora 12.00. Nu avea sens ca pacienţii să sufere. Amintim că haosul nu l-am creat noi, dar din respect pentru pacienţi, nu puteam să stăm până luni în grevă."
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
