Conducea ilegal un moped
Agenţii din cadrul Biroului Ordine Publică Curtea de Argeş l-au depistat pe H.M. (34 ani), din municipiu, care conducea un moped neînregistrat pe strada Râmnicu Vâlcea şi fără a poseda permis de conducere. Acesta a refuzat testarea cu aparatul alcooltest şi prelevarea de probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. În cauză a fost întocmit dosar penal pentru săvârşirea următoarelor infracţiuni: punerea în circulaţie sau conducerea unui vehicul neînmatriculat, conducerea unui vehicul fără permis de conducere şi refuzul sau sustragerea de la prelevarea de mostre biologice.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
