Bilanţul poliţiştilor
Cifrele ar trebui să reprezinte un semnal de alarmă pentru conducătorii auto care au obiceiul să mai încalce regulile de circulaţie. În ultimele 24 ore, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei ai structurilor municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 140 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 37.173 lei şi au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 12 permise de conducere.
