Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani
Nicolae Langer a primit pentru a patra oară consecutiv mandatul de primar al comunei natale, graţie muncii depuse în cele precedente şi perspectivelor oferite pentru viitor. Şi asta pentru că nu
Primarul din Corbi a confirmat ceea ce se zvonea de multă vreme: vrea să candideze pentru un post de deputat pe lista liberalilor. De altfel, se ştia despre faptul că fusese o întâlnire la Poiana
Dan Manu, preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, împreună cu directorul Regiei Judeţene de Drumuri Argeş, Ionel Iriciuc, au efectuat o vizită de lucru în comuna Mihăeşti. Au fost vizate, în
Primăria Municipiului Curtea de Argeş a organizat în perioada 2-4 august 2016 expoziţia "Curtea Domnească de Argeş - capitală a turismului românesc". În cadrul acţiunii culturale s-au
Vechea administraţie municipală şi-a încheiat mandatul. Cea nouă a depus jurământul şi destui dintre foştii aleşi locali nu se mai regăsesc în fotoliile pe care le-au ocupat timp de patru ani
Domnişanii vor sărbători duminică, începând de la ora 13.00 pentru a şaptea oară, ziua localităţii şi a comunităţii locale. Aceasta a fost instituită încă din primul mandat de primarul Nicolae
Consilierii municipali au aprobat solicitarea formulată de către funcţionarul Primăriei Curtea de Argeş, Gherghina Negrilescu, pentru convocarea unei Adunări Generale a Proprietarilor de Terenuri
În forfota pregătirilor pentru funeraliile Reginei Ana, angajaţii primăriei şi ai serviciilor din subordinea Consiliului Local au fost puşi la treabă de către primarul Constantin Panţurescu
În perioada 2-4 august, argeşeni şi turiştii sunt aşteptaţi la expoziţia "Curtea Domnească de Argeş - capitală a turismului românesc". Obiecte artizanale autentice româneşti şi costume populare