Primarul municipiului, Constantin Panţurescu, n-a participat luni la şedinţa Adunării Generale a Acţionarilor de la AQUATERM S.A. După încheierea programului de audienţe, a plecat să urmărească
Duminică, la Băbana a avut loc inaugurarea celui de-al doilea foraj la mare adâncime, respectiv la 200 metri, pentru a rezolva problema alimentării cu apă în zonă. Investiţia, în valoare de
Primarul Constantin Panţurescu a convocat şedinţa ordinară din luna septembrie pentru mâine, începând cu ora 15.00, în sala de festivităţi de la parterul sediului administrativ al oraşului. Ordinea
În ultima duminică a lui septembrie, locuitorii comunei Stâlpeni au sărbătorit cea de-a XIII-a ediţie a Zilei comunei. Invitaţii primarului Gabi Şerbănoiu şi ai Consiliului Local Stâlpeni au fost
Miercuri, începând cu ora 11.00, la Consiliul Judeţean Argeş se va desfăşura şedinţa ordinară a Consiliului pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia, ocazie cu care judeţul Argeş va prelua, pentru
După o şedinţă destul de aprinsă, acţionarii de la AQUATERM au decis să-i prelungească mandatul interimar la conducere lui Gabriel Nastea cu jumătate din durata celui dat în 28 martie. S-au adus
De curând, Unitatea Administrativ Teritorială Municipiul Curtea de Argeş a primit o notificare din partea A.D.R. Sud Muntenia - în atenţia primarului Constantin Panţurescu - prin care se anunţă: "În
Declaraţia îi aparţine primarului Vasile Preda, de la Valea Danului: "Aflasem din presă despre intenţia colegului liberal de la Copşa Mică şi eram interesat să-l cunosc. Şi asta nu neapărat pentru
Sâmbătă dimineaţă, în timp ce se pregătea să plece la Piteşti, pentru a participa la lucrările Ligii Aleşilor Locali, Cristian Mitrofan, preşedintele PNL Curtea de Argeş şi-a făcut timp pentru a ne
Primarul din Sălătrucu, Nicolae Langer, a fost primul omolog argeşean pe care l-a întâlnit Daniel Mihalache după ce a trecut munţii din Transilvania în fosta Ţară Românească. "Joi dimineaţa, în data