Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 24 iunie 2024 16:39

Comuna Valea Iașului continuă să înflorească sub conducerea lui Cristian Enescu!

 

Candidatul PSD, Cristian Enescu, a dovedit, în cei 4 ani de mandat, că scopul său a fost să aducă schimbări semnificative în infrastructura și serviciile comunei. Faptul că este un om al rezultatelor s-a reflectat în modul în care, cu pasiune și dedicare, s-a implicat în fiecare aspect al vieții comunității, pentru a o face mai frumoasă și mai prosperă. Cu muncă asiduă și cu sprijinul unei echipe puternice, a pus bazele unor proiecte care să aducă îmbunătățiri reale în viața de zi cu zi a fiecărui locuitor al comunei noastre.

Tocmai de aceea, oamenii l-au ales din nou, fiindcă au înțeles că vrea și poate să facă mult mai mult decât ceea ce a reușit în mandatul care se va încheia curând. Nimeni nu ar putea bifa în doar 4 ani ce nu s-a făcut în 10-15 ani, dar, fiindcă realizările acestui mandat sunt promițătoare și angajante, Cristian Enescu a primit încrederea aproape deplină a locuitorilor de la Valea Iașului, după cum arată rezultatele de la urne: 56,05 %. Vicele PNL, Vasile Ungureanu, în ciuda luptelor pe care le-a dus în campanie, s-a ales cu doar 17,07%, iar, mai jos, s-a aflat Oliver Bucur, reprezentând ALIANȚA DREAPTA UNITĂ USR - PMP - FORȚA DREPTEI - 14,48%.

„Stimați concetățeni, ați ales să continuăm să construim împreună pe fundația solidă pe care am clădit-o până acum, în acest mandat care se va încheia curând. Vom crea un loc în care fiecare locuitor să trăiască o viață împlinită și să aibă oportunități nelimitate de dezvoltare personală și profesională, așa cum am promis. Îmi doresc să trăim într-un mediu prietenos și sigur, în care valorile comunității noastre sunt respectate. Prin colaborare și inovație, aspir să facem din Valea Iașului un model de excelență și sustenabilitate! Vă mulțumesc pentru încredere, pentru sprijin și pentru că ați arătat că împreună suntem puternici!”, a transmis Cristian Enescu.

La Valea Iașului, Consiliul Local are pe primul loc echipa PSD, urmată de ALIANȚA DREAPTA UNITĂ USR - PMP - FORȚA DREPTEI. PNL este pe locul al treilea:

PARTIDUL SOCIAL DEMOCRAT - 50,24 %

ALIANȚA DREAPTA UNITĂ USR - PMP - FORȚA DREPTEI - 17,50 %

PARTIDUL NAȚIONAL LIBERAL - 16,65 %

ALIANȚA PENTRU UNIREA ROMÂNILOR - 15,59 %.

 

Pin It

Economiseşte timp şi bani abonându-te la  la orice poștaș sau oficiu poștal din județ ori din țară!

Abonamentul pe o lună costă 10 lei, pe trei luni 28 de lei, pe șase luni 54 de lei, iar pe un an 100 de lei.