Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 08:17

La Muşăteşti se va investi şi în reabilitarea unor clădiri suma de 150.000 lei

La întâlnirea de la Curtea de Argeş dintre conducerea Consiliului Judeţean Argeş şi primarii din zonă, preşedintele Dan Manu le-a cerut expres în 21 februarie să nominalizeze obiectivele prioritare de investiţii pentru anul 2018 şi să înregistreze la Piteşti cererile de rigoare. Comuna Muşăteşti are un frumos program de investiţii pentru anul în curs, iar printre ele se regăsesc şi două cu caracter social-educativ, pentru care s-au primit recent 1,5 miliarde lei vechi (150.000 lei). Suma va finanţa obiective din satul Robaia, respectiv reabilitarea clădirii Dispensarului Uman, pentru care s-au primit 100.000 lei şi a clădirii Şcolii cu clasele I-VIII. Având în vedere celelalte lucrări, cum ar fi podurile la care vor demara construcţiile, după cum ne anunţa primarul Constantin Oancea, comuna Muşăteşti va avea în unele zone înfăţişare de şantier în lucru, ceea ce nu este deloc rău!

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It