Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 14:15

Viceprimarul Jubleanu a fost ales la preşedinţia şedinţei legislativului municipal, la propunerea opoziţiei!

 Fostul preşedinte de şedinţă, Ion Şerban, şi-a încheiat mandatul la reuniunea din 25 aprilie şi a fost primul care a propus un succesor în persoana viceprimarului municipiului Curtea de Argeş, Gabriel Jubleanu. A fost, de altfel singura propunere, şi cum a fost solid motivată, în sensul că trebuie să se păstreze un echilibru între putere şi opoziţie, s-a votat în unanimitate cerinţa veşnicului opozant Ion Şerban şi de majoritatea PSD-ALDE, dar şi de reprezentanţii PNL, PAM şi UNPR. Viceprimarul Jubleanu şi-a preluat sarcinile şi şi-a dus misiunea la bun sfârşit, fără probleme, epuizând ordinea de zi cu 11 puncte în ceva peste o oră.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It