Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 14:13

Primarul l-a invitat pe ambasadorul Germaniei să revină la Curtea de Argeş

Primarul Oraşului Regal, Constantin Panţurescu, a transmis în data de 28 aprilie o invitaţie specială adresată Excelenţei Sale Cord Meier-Klodt, ambsadorul Germaniei la Bucureşti. Aceasta după discuţia pe care au avut-o săptămâna trecută, cu prilejul inaugurării noii capacităţi productive a firmei Karcher în Curtea de Argeş. Atunci, Panţurescu a profitat de ocazie pentru a-i vorbi oaspetelui despre istoria oraşului şi de a-i sugera că aici, în zona noastră, există reale posibilităţi pentru dezvoltarea unor afaceri profitabile, fapt dovedit de succesul unor firme precum Dr. Oetker, Steinel, Fuchs şi Karcher. "Acest prim contact a fost unul de tatonare şi cum ambasadorul s-a arătat interesat să se informeze asupra altor oportunităţi, am convenit să continuăm contactul informal printr-o discuţie amănunţită, în cadrul unei vizite ulterioare. Am transmis invitaţia oficială şi aşteptăm cu încredere ca bunele intenţii să se materializeze în perioada următoare", a declarat primarul Panţurescu. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It