Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 20:12

Fântâna arteziană din faţa primăriei - recondiţionată!

În municipiul nostru au fost amplasate de mai mult timp două fântâni arteziene, cea din faţa Primăriei Curtea de Argeş şi cea din parcul Centrului de Cultură şi Arte "George Topîrceanu". Numai că prima nu funcţionează, iar a doua a fost vandalizată de mai multe ori. Ieri s-a dovedit că atunci când se doreşte, se găsesc şi soluţii. La iniţiativa edilului-şef, reprezentanţii unei firme locale de construcţii au decis să reamenajeze gratuit fântâna arteziană din faţa primăriei. Încă de la primele ore ale dimineţii, primarul Constantin Panţurescu supraveghea lucrările. "Mulţumim celor de la firma de construcţii Alfa Con care se implică în recondiţionarea fântânii arteziene din faţa Primăriei Curtea de Argeş. Ne dorim ca oamenii de afaceri şi administraţia locală să formeze o echipă eficientă. Aşa vom putea să realizăm cât mai multe proiecte prin care să înfrumuseţăm municipiul nostru!", este mesajul postat de primarul Constantin Panţurescu pe contul personal de Facebook.

Pin It