În cadrul programului național „Săptămâna Verde”, elevii Școlii Gimnaziale Albeștii de Argeș au avut ocazia să participe la activități educative menite să le dezvolte spiritul de observație
Acesta este elev în clasa a VII-a A la Școala Gimnazială „Mircea cel Bătrân” și va reprezenta unitatea de învățământ la etapa națională a Olimpiadei de Biologie „George Emil Palade”.
După mai bine de un an de incertitudine și o mobilizare fără precedent a forțelor de ordine europene, comorile antice ale României au fost găsite. Coiful de aur de la Coțofenești și cele trei
Hidroelectrica a demarat, miercuri, procesul de umplere a lacului de acumulare Vidraru. Reluarea acumulării apei vine după finalizarea unor intervenții tehnice complexe, esențiale pentru siguranța
Colectivul de cadre didactice de la Liceul Tehnologic Auto anunță, cu mare tristețe, trecerea la cele veșnice a bunei noastre prietene și colege, Lucia Panțurescu. Cadru didactic de
Elevii Școlii Gimnaziale „Mircea cel Bătrân” din Curtea de Argeș continuă să aducă rezultate remarcabile la olimpiadele județene. Performanțele lor sunt rezultatul colaborării strânse dintre elevi
Dacia pregătește lansarea în această vară a unui cvadriciclu electric de oraș, cu un preț țintă de aproximativ 5.990 de euro, menit să concureze cu Citroën AMI, conform informațiilor obținute de
Ingrid Dumitrașcu, elevă în clasa a VII-a A la Școala Gimnazială „Mircea cel Bătrân” din Curtea de Argeș, a obținut o performanță remarcabilă, calificându-se la etapa națională a Olimpiadei de