Joi, de la ora 16.00, în Sala Mare de la parterul Primăriei Curtea de Argeş s-a desfăşurat serbarea de sfârşit de an a micuţilor din Grupa mare C de la Grădiniţa cu Program Prelungit "O lume
Vineri după-amiază, o parte din echipa de creaţie a artiştilor Ramona Şlug şi Mihai Chiţu s-a adunat pentru a ne încânta cu lucrările ei pline de culoare şi imaginaţie, dar şi de a ne introduce
În această seară, un autocar în care vor urca circa 30 membri ai Asociaţiei de prietenie "Argeş-Nevers" va lua cap-compas spre Franţa. După cum se ştie, fosta Cetate a Basarabilor este înfrăţită cu
Joi, de la ora 18.00, Grupa Mijlocie A, împreună cu educatoarea Eliza Cornelia Ilic a desfăşurat serbarea de sfârşit de an, pe baza unui program variat atât în limba română, cât şi în engleză. Din
Administraţia publică locală condusă de către primarul Evlampie Alecu depune eforturi considerabile în această perioadă pentru a repara drumurile de acces spre proprietăţile sătenilor din câmp
13 elevi din clasa a V-a de la Şcoala Bîrseşti au sărbătorit la finalul săptămânii trecute "Ziua donatorului de sânge”. Copiii, îndrumaţi de profesoara Mihaela Dumitrescu şi de preotul Veniamin
Comemorarea împlinirii a 126 ani de la trecerea la cele veşnice a geniului poeziei naţionale nu va fi ignorată nici în acest an la Curtea de Argeş. Consilierul local Nicolae Nedelcu şi Societatea
Prof. Ştefan Megheş a reuşit să închege o echipă cu posibilităţi remarcabile la Şcoala Gimnazială din Albeştii de Argeş. Daria Belu, Bianca Vălimăreanu, Iulia Dardea şi Mădălina Eşanu şi-au dovedit
În vizita în Grecia, viceprimarul Cristian Mitrofan a însoţit Corul Orfeu la evenimentul organizat în capitala insulei Evia, în Chalkida, iar în cadrul întâlnirilor cu oficialităţile din zonă s-au
Consiliul Local Curtea de Argeş a aprobat în unanimitate în şedinţa ordinară din luna mai un proiect de hotărâre formulat ca urmare a unei cereri a Consiliului Judeţean pentru punerea la dispoziţie a