Circulația pe strada Despina Doamna a fost restricționată, de la Ocolul Silvic Curtea de Argeș

Începând de astăzi, 11 septembrie, circulația a fost restricționată pe strada Despina Doamna, de la Ocolul Silvic Curtea de Argeș. Decizia a fost luată pentru fluidizarea traficului în această perioadă în care strada menționată este în curs de reabilitare. Șoferii care ajung la Ocolul Silvic trebuie să meargă pe strada Cuza Vodă (unde este interzis de obicei). Restricțiile sunt valabile de luni până vineri între orele 09.00-15.00.

Strada Despina Doamna a intrat în reabilitare marți. În prima fază sunt sparte trotuarele, apoi refăcute cu borduri noi, iar la final, carosabilul va fi asfaltat. Azi deja sunt montate primele borduri.
