Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 14:57

Oamenii străzii au dat foc unei clădiri!

Fosta centrală termică de pe strada 1 Mai, în spatele blocului din sensul giratoriu de la Făgăraş, a luat foc sâmbătă. Fumul gros care se răspândea în zonă i-a alertat pe vecini, care au sunat imediat la 112. La faţa locului s-a deplasat un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş, care a intervenit pentru stingerea unui incendiului. Clădirea dezafectată era folosită de oamenii străzii drept adăpost şi, din primele cercetări, se pare că tot ei au fost cei care au generat incendiul din cauza unei ţigări. Din fericire, nu au existat victime, însă au ars cele aproximativ 300 kg de materiale textile ce erau depozitate în respectiva clădire.

 

Pin It