Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 14:55

Ponta donează surplusul de 9.000 lei!

Premierul României, înainte de a pleca la un nou control medical în străinătate, urmat de o scurtă vacanţă, a anunţat că-l lasă înlocuitor la comandă la Palatul Victoria pe vicepremierul Gabriel Oprea şi că a acceptat creşterea salariilor demnitarilor, ca să nu se poată spune că s-a răzbunat pe preşedintele Iohannis. "Eu, aşa cum am mai spus, voiam ca această creştere salarială să se facă simultan cu a celorlalţi bugetari. Nu aveam cum anula o decizie luată anterior şi publicată deja în Monitorul Oficial, aşa că demnitarii vor beneficia de salarii mărite de la 1 august. Personal ţin să vă anunţ că plusul de salariu îl voi dona Clubului de baschet Steaua Bucureşti!" - a declarat primul ministru Voctor Ponta.

 

Pin It