Transfăgărăşanul, parcurs cu bicicleta de principele Nicolae
Săptămâna trecută, turiştii au avut ocazia de a se întâlni cu unul dintre membrii Casei Regale, mai exact cu nepotul regelui Mihai I, principele Nicolae. Acesta a făcut o plimbare cu bicicleta pe Transfăgărăşan, însoţit de câţiva prieteni. Modestia principelui a făcut ca ieşirea în natură să nu fie mediatizată. Pe contul se socializare personal, principele Nicolae a postat câteva fotografii de pe traseul parcurs, în care apare alături şi de oameni simpli ce au ţinut să îl cunoscă îndeaproape.
