Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 14:52

Ziua Ambulanţei - sărbătorită la Bucureşti

Ieri s-a sărbătorit ziua celor care lucrează în domeniul atât de sensibil al salvării oamenilor afectaţi de suferinţe şi boli. Intervenţiile lor, ca urmare a solicitărilor primite prin numărul unic 112, se dovedesc de cele mai multe ori decisive pentru salvarea vieţii oamenilor. Ieri, la Bucureşti, s-a desfăşurat o amplă manifestare la care au participat reprezentanţi ai filialelor judeţene din întreaga ţară. Directorul tehnic al Ambulanţei Argeş, Constantin Panţurescu, ne-a informat că de la eveniment n-au lipsit reprezentanţi ai ambulanţierilor din Argeş, din rândul celor care nu erau de serviciu.

 

Pin It