Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 13:44

Clarificare şi nu prea, la Valea Iaşului

La finalul ultimei şedinţe de legislativ, consilierul local Vasile Ungureanu l-a întrebat pe primarul Nicolae Barbu dacă s-a primit vreo notificare în temeiul Ordonanţei 55, prin care Marius Constantin Bărbulescu, ales ca şi el pe lista PP-DD, ar fi trecut la PSD în toamna trecută. "Solicit răspuns, deoarece liderul judeţean, av. Marian Fulga mi-a cerut să-i spun dacă dl. Bărbulescu a făcut o asemenea notificare, întrucât, de curând, a fost ales lider al organizaţiei locale a PSD". Primarul Nicolae Barbu i-a răspuns fără umbră de ezitare: "Nu, dl. Bărbulescu n-a făcut vreo notificare oficială de acest gen!" Cel vizat, deşi era prezent, s-a mulţumit să zâmbească indescifrabil. În aceste condiţii, clarificarea dorită poate să-i bage pe mulţi mai repede în ceaţă, căci nu este clar ce se va întâmpla mai departe în acest caz.

 

Pin It