Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 14:55

PSD-iştii au identificat inamicul partidului!

La şedinţa PSD care a avut loc miercuri seară şi în urma căreia s-a ales noul preşedinte, prim-vicepreşedintele Ştefan Dumitrache l-a identificat pe principalul adversar al partidului. Angela Merkel, cancelarul german, a fost arătată cu degetul şi în spinarea acesteia a fost pusă anchetarea actualului premier român, Victor Ponta, dar şi distrugerea partidului de guvernământ. „Se doreşte îngenuncherea cu orice preţ a partidului nostru de către preşedintele Iohannis şi de către tutorele său, Angela Merkel, care dictează politica din România”, a spus în şedinţă Ştefan Dumitrache. Acesta le-a cerut membrilor de partid să nu creadă minciunile pe care le spun televiziunile despre PSD şi să fie pregătiţi de noi atacuri la adresa liderilor săi. Dumitrache spune că noul Cod Fiscal este un mare act de curaj din partea lui Ponta, iar actul normativ a deranjat cancelariile europene, care au decis să-l înlăture pe premierul român. „Un cod fiscal adoptat în România înseamnă mutarea unor investiţii din vest aici şi pierderea de locuri de muncă în Occident”. 

 

Pin It