Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 13:44

Patru primari argeşeni la ACOR

În penultima săptămână din luna iulie se desfăşoară la Bucureşti lucrările Asociaţiei Comunelor din România. Judeţul Argeş este reprezentat de 4 primari, respectiv de preşedintele filialei judeţene, Ion Toader (Cetăţeni), de vicepreşedintele Nicolae Barbu (Valea Iaşului), precum şi de Vasile Leau (Boteni) şi Marin Pană (Recea). "Dezbaterile au fost foarte interesante, oferind participanţilor posibilitatea de a face schimburi utile de experienţă, dar şi de a avansa propuneri concrete pentru rezolvarea unor probleme punctuale cu care se confruntă comunităţile rurale. Am avut, de asemenea, o întâlnire emoţionantă cu o delegaţie de tineri din Moldova de peste Prut, sosiţi la Bucureşti pentru a cere unirea cu Ţara Mamă. Dar, despre toate acestea vom discuta pe larg la întoarcere", ne-a declarat Nicolae Barbu.

Pin It