Asfaltarea pe Negru Vodă mai durează 3 săptămâni!
În ultima perioadă municipiul Curtea de Argeş arată ca un adevărat şantier, undeva se spart trotuare, în altă parte se scot borduri. Dar nu aspectul este cea mai mare problemă a argeşenilor, ci disconfortul creat de blocajele din trafic ce se formează pe strada Negru Vodă, acolo unde muncitorii SPGC lucrează intens la înlocuirea bordurilor, nivelarea străzii şi a trotuarului.
„În aproximativ 3 săptămâni se va turna asfalt pe artera respectivă”, a declarat Ioan Ghiţă, directorul SPGC. „Lucrările se desfăşoară cu dificultate pentru că vrem ca stratul de asfalt pe stradă şi trotuar să fie la acelaşi nivel şi avem porţiuni pe unde trebuie să adăugăm sau să luăm din surplus, cum ar fi în zona Vidraru şi în centrul vechi”, a mai adăugat directorul Ioan Ghiţă.
