Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 13:34

Staţie nouă de epurare la Brădet

Asigurarea alimentării cu apă a gospodăriilor localnicilor din comuna Brăduleţ este una din marile probleme cu care se confruntă administraţia publică locală. Faptul a fost recunoscut cu sinceritate de către viceprimarul Petre Tiţa, care a spus că sunt probleme cu calitatea apei în zonă, dar şi cu aducţiunea. Toate speranţele se îndreaptă spre guvern, deoarece posibilităţile locale de investiţii sunt reduse, câtă vreme veniturile proprii medii anuale nu depăşesc 400.000 lei. Acum, cu  fonduri guvernamentale se află în stadiu de finalizare o staţie de epurare nouă, cu echipamente moderne. Aceasta este la Brădet, fiind situată ceva mai jos de fabrica de lapte, a spus viceprimarul Tiţa.

 

Pin It