"Las Fierbinţi" la Curtea de Argeş
Juristul Consiliului Local, Călin Budan, se amuză copios, de parcă ar fi scos un peşte marin din albia Vâlsanului, înainte de o şedinţă a edililor puşi în dificultate de proiectele primarului Nicolae Diaconu: "Le e greu să priceapă ce bătaie lungă au hotărârile supuse adoptării. Ce mai, jefe e mai tare ca primarul Vasile din serialul ăla care face furori! Şi asta pentru că-i face pe consilieri să semene fie cu Firicel şi Celentano, fie cu Bobiţă şi Giani atunci când iau la puricat dosarul de şedinţă..."
