Incendiu la Băiculeşti
Două tone şi jumătate de fân au ars marţi seară în satul Alunişu, după ce o anexă gospodărească a luat foc. Pompierii argeşeni au fost solicitaţi în comuna Băiculeşti după ce vecinii au observat că fânarul vecinei lor era în flăcări. Proprietara în vârstă de 62 de ani a făcut un atac de panică, iar paramedicii de pe ambulanţa SMURD i-au acordat îngrijiri medicale. Femeia a refuzat să fie dusă la spital şi a asistat la operaţiunile pompierilor militari. Aceştia au reuşit să oprească extinderea focului şi la casa aflată în apropiere, dar acoperişul fânarului a ars pe o suprafaţă de 40 mp. De asemenea, cele 2.500 kg de fân s-au făcut scrum. În urma cercetărilor, pompierii au stabilit că incendiul a izbucnit de la un conductor electric neizolat corespunzător.
