Asfaltări în lungime de 6 km
Prin voinţa exprimată de alegători în urmă cu trei ani, echipa care conduce executivul local a fost formată de doi reprezentanţi ai USL: primarul pesedist Alecu Evlampie şi viceprimarul conservator Petre Tiţa. Ambii sunt la prima experienţă de acest fel. Mai mult, viceprimarul este şi la primul mandat de ales local. Se mândreşte că are pe cartea de muncă destui ani lucraţi la Electroargeş, începând cu 1978. După patru ani ajungea maistru la Sculărie, una dintre cele mai pretenţioase şi mai performante secţii. Acum se străduie să-şi facă datoria în slujba comunităţii, în echipă cu primarul Alecu, tot aşa cum şi-a făcut-o şi la fabrica din Curtea de Argeş.
Chestionat asupra realizărilor din acest mandat, viceprimarul Tiţa a spus că posibilităţile reale de investiţii sunt reduse, comparativ cu nevoile comunităţii. Totuşi, chiar în aceste condiţii s-au pietruit anual drumurile locale sau comunale şi s-a reuşit demararea asfaltării porţiunii de 0,4 km din Drumul Carului, care face legătura cu comuna Corbi, fiind în execuţie şi cea de 0,8 km dintre Galeş şi Poenărei. Ambele drumuri sunt pe cale de finalizare. Proiectul cel mai ambiţios din acest domeniu este asfaltarea drumului care leagă Brădetul de Aluniş, în lungime de 4,8 km, aflat în stadiu de realizare de 50%. Costurile lucrărilor sunt acoperite din fonduri guvernamentale.
