Cea mai bună din oraş!
După afişarea mediilor obţinute la Bacalaureat, unii au avut motive de bucurie. Cea mai mare medie din oraş a fost obţinută de Alina Şerbănescu de la "Vlaicu Vodă". Aceasta a avut o medie de 9,88, cu două note de 10, la Matematică şi Chimie. „Nu mi-am propus să obţin cea mai mare medie. Mă concentrez mai mult pe admiterea la facultate”, ne-a spus Alina. Aceasta vrea să urmeze cursurile Facultăţii de Medicină, iar pentru Bacalaureat nu a învăţat foarte mult. "La Română m-am concentrat în ultimele două săptămâni. Am zis că o să uit dacă mă apuc mult mai devreme”. Următoarea medie de la "Vlaicu" a fost a lui Dragoş Petrescu - 9,68.
