Festivalului Medieval la TV
Managerul Muzeului Municipal, Ştefan Dumitrache, a fost invitat ieri la Argeş TV pentru a vorbi despre Festivalul Medieval. Acesta a discutat cu realizatoarea emisiunii "Subiectul zilei", Iulia Ilie, despre surprizele ce-i vor aştepta pe argeşeni şi pe turiştii ce vor asista la parada cavalerilor, la concertele de muzică, dar şi la demonstraţiile de lupte pe care le vor executa cei 28 de membri ai Asociaţiei Societas Milites Getae, cei care vor asigura partea de entertainment al evenimentului. Totul începe astăzi la ora 17 şi până duminică seară Festivalul Medieval Curtea Domnească va fi punctul de atracţie în Curtea de Argeş.
