Liberalii din Curtea de Argeş şi-au votat conducerea!
După fuziunea PNL-PDL, fiecare organizaţie a trebuit să adopte o nouă formă de conducere, Comitetul Executiv, din care să facă parte membri din cele două partide de dreapta. În ultima şedinţă, liberalii din Curtea de Argeş şi-au votat conducerea: Sandu Nichita, preşedinte, Victor Suhan, prim-vicepreşedinte, câte 4 vicepreşedinţi din fiecare organizaţie, secretarul general şi secretarul general adjunct. Alte aspecte foarte importante pe care le-au aprobat liberalii locali este ca sediul organizaţiei să rămână cel pe care îl deţine PNL Curtea de Argeş, din strada Negru Vodă, nr. 75, iar datoriile fiecărei organizaţii să fie achitate.
Odată cu stabilirea criteriilor de fuziune, liberalii s-au pregătit de campania electorală din 2016, mai exact şi-au stabilit echipele de pregătire a alegerilor locale şi membrii organizaţiilor din secţiile de votare.
