Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 11:01

Pompierii domnişani vizează calificarea pe ţară

De astăzi, echipa de la SVSU Domneşti, alcătuită din 14 băieţi tineri - media de vârstă fiind de 20 ani şi câteva luni - se află la Târgovişte sub comanda lui Valerică Petrescu, pentru a participa la faza interjudeţeană a concursului de specialitate. "Calificarea obţinută recent la judeţ, dar mai ales ţinuta de concurs dovedită de băieţii noştri, îndreptăţesc speranţa unei calificări la faza naţională. Mizez pe experienţa şefului SVSU Domneşti, de peste 15 ani şi pe seriozitatea acestor băieţi, care ştiu ce vor şi vor face ceea ce trebuie ca să ne atingem obiectivul. Noi nu putem uita performanţa obţinerii primului loc pe ţară în 2002, la Turnu Măgurele, şi ne-am propus s-o egalăm anul acesta", ne-a declarat primarul Nicolae Smădu, care va însoţi echipa în capitala judeţului Dâmboviţa.

 

Pin It