Fotbal şi distracţie la Vlaicu
Tradiţia continuă la Colegiul Vlaicu Vodă. Sfârşitul săptămânii trecute a consemnat un nou episod al meciurilor dintre elevi şi profesori. Toate clasele de a XII-a s-au adunat pe terenul de sport al liceului, acolo unde au susţinut momente artistice, pline de haz şi bună dispoziţie. Cei de la XII A, C, D, E şi G au dansat şi au făcut glume pe seama celor 4 ani petrecuţi pe băncile şcolii, iar cei de la XII F au interpretat o melodie populară cu versuri adaptate momentului de sfârşit de an şcolar, apoi şi-au invitat colegii la o horă mare. Elevii de la XII B au pregătit o scenetă cu gheişe, cămile, sultani, terorişti şi multă dragoste. Petrecerea s-a încheiat cu meciurile de fotbal, acolo unde profesorii din liceu au câştigat mare parte din disputele cu tinerii lor elevi.
