Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 02:19

ANAF nu ia bonul de bacşiş!  

Inspectorii fiscali au dat din nou iama prin magazinele, cofetăriile şi restaurantele din Curtea de Argeş. Vineri, 5 echipaje au verificat mai multe societăţi comerciale, iar la finalul activităţii oamenii au mers să şi mănânce. Cei de la ANAF au ales un restaurant din zona centrală a oraşului, iar la final i-au lăsat ospătarului un bacşiş de 10 lei. Acesta i-a rugat să aştepte până vine şi cu bonul fiscal, dar răspunsul inspectorilor a fost: „Lăsaţi, nu este nevoie”. După care au plecat, spre uşurarea patronului şi a angajaţilor care s-au considerat norocoşi că nu au fost şi controlaţi.

 

Pin It